Pielęgnacja i mycie peruk

Wstęp

Pamiętaj, aby utrzymywać peruki w czystości. Sugerujemy, aby myć włosy co najmniej raz lub dwa razy na miesiąc ciepłą wodą. Konieczne jest umycie włosów zaraz po kąpieli, spa, ćwiczeniach tj. kiedy gromadzi się na nich brud, pot detergenty oraz włosy plączą się. Wystarczy nalać ciepłej wody do miseczki, dodać trochę szamponu, wspienić i zanurzyć perukę w całości do wody. W razie potrzeby można dodać odrobinę szamponu bezpośrednio na włosy i delikatnie wmasować paluszkami, nie wolno szorować! Po umyciu zalecamy wmasować odżywkę w odstępie 2-3cm od mikroskóry, żeby uniknąć osłabienia węzełków. Zostawić na 15min i dobrze spłukać pod bieżącą wodą. Położyć na ręcznik, zostawić na 30min, żeby nadmiar wody wyciekł, później delikatnie rozczesać od dołu do góry. Otworzyć przedziałek według własnych preferencji i założyć na główkę styropianową lub manekina.

Najlepiej perukę zostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Dlatego polecamy myć peruki wieczorem i zostawić do wyschnięcia na całą noc. Rano można dosuszyć suszarką. W tym przypadku polecamy używać sprej z keratyną na mokre włosy, żeby chronić włosy przy użyciu wysokich temperatur suszarki. Prostownicę oraz lokówkę polecamy używać tylko i wyłącznie po całkowitym wysuszeniu włosów, nigdy na mokrych lub wilgotnych włosach! Zbyt dużo odżywek do pielęgnacji i innych produktów do pielęgnacji włosów spowoduje szybsze plątanie peruki.

Na suche końcówki

Aby zachować jak najdłużej zdrowy wygląd włosów, przed umyciem szamponem nałóż oliwę z oliwek dwa do trzech razy w tygodniu. Oliwa z oliwek pozostawiona na włosach na noc tylko na końcach jest bardzo skuteczna. Pamiętaj, że włosy z peruk systemowych nie mają dostępu do naturalnych olejków ze skóry głowy, więc oliwa z oliwek pomoże zastąpić te niezbędne oleje w łodydze włosa.

Warto pamiętać

Nie nakładać zbyt dużo odżywek i środków pielęgnacji naraz, to może sprawić, że włosy będą zbyt ciężkie. Jeśli włosy są zbyt suche lub zbyt ciężkie i zawierają zbyt dużo produktów do pielęgnacji włosów, należy je całkowicie umyć.

Podczas pływania zawsze zakładaj czapkę, aby nie dopuścić do dłuższego wystawienia na działanie chloru lub słonej wody, która powoduje splątanie włosów. Zawsze myj włosy natychmiast szamponem i odżywką po kąpieli po obu rodzajach wody. Gdy idziesz do SPA, włosy powinny być całkowicie wyszczotkowane i powinny być owinięte w zimny, mokry ręcznik.

Zrób kilka dużych warkoczy podczas spacerów, pływania lub ćwiczeń (rozczesz włosy przed wykonaniem warkoczy). Nigdy nie idź spać z mokrymi lub wilgotnymi włosami. Upewnij się, że włosy są całkowicie suche przed pójściem spać.

Wskazane jest, żeby nie rozjaśniać, nie farbować, ani nie doprowadzić do żadnych dodatkowych procesów chemicznych, ponieważ zostały już poddane obróbce. Uważaj szczególnie na blond i inne jasne włosy. Są bardziej przetworzone chemicznie niż ciemne włosy. Dlatego nie ponosimy odpowiedzialności za wynik.

Przyczyny przedwczesnego i nadmiernego wypadania włosów!

  1. Nadmierne czesanie lub szczotkowanie ostatecznie oderwie włosy i spowoduje przedwczesne przerzedzenie włosów.
  2. Pozostawione bez korekty, nadmierne plątanie się włosów, może uszkodzić włosy i w końcu je wyrwać.
  3. Tarcie o poduszki lub nadmiernie agresywne mycie włosów, może spowodować zerwanie włosów.
  4. Złe wykonane farbowanie włosów spowoduje uszkodzenie integralności włosów, szczególnie w lżejszych, kolorystycznych zamiennikach włosów i doprowadzi do przyspieszenia pękania i ścieńczenia włosów.
  5. Pozostałości kondycjonerów we włosach: jest to prawdopodobnie największy czynnik powodujący poważne, ciągłe, nieodwracalne wypadanie włosów. Kondycjonery i odżywki muszą być całkowicie spłukane, aby uniknąć uszkodzenia systemu.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
Email

Dodaj komentarz

Spis treści

przeczytaj również

Podobne artykóły

Jak wybrać swoją pierwszą perukę?

Pierwszą rzeczą, o którą pytamy nasze klientki, jest to, w jakim celuchcą kupić perukę. Są różne typy ludzi i ich potrzeby: – ​​Peruka potrzebna jest

Jak dopasować perukę do kształtu twarzy?

Określ kształt twarzy Peruki i treski powinny pasować do kształtu Twojej twarzy. Jeśli niejesteś pewien, który styl peruki będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, skorzystaj z